چرا کولر گازی یخ می زند؟

یکی از مشکل هایی که مصرف کنندگان کولرگازی با آن رو به رو میشوند، یخ زدن یا همان برفک زدن کولر گازی می باشد. بخش های مهمی از کولر گازی که به این مشکل مواجه می شود شامل بخش هایی همانند پنل داخلی کولر گازی ، پنل خارجی ، کندانسور کولر گازی و لوله های ارتباطی کولر گازی می باشد که باید به محافظت این بخش ها دقت شود. یخ زدن کولر گازی معمولا در دو فصل زمستان و تابستان رخ می دهد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان

از علت هایی که کولر گازی در فصل تابستان دچار یخ زدگی می شود می توان به عدم وجود گاز کولر گازی ( پنل داخلی یا لوله های آن دچار یخ زدگی می شود که این مسئله را میتوان با شارژ کردن کولر حلکرد) ، مسدودشدن مسیر لوله های کولر گازی ، کار کردن پی در پی کمپرسور ، خرابی فن داخلی ، کثیف بودن فیلتر های کولر گازی یا سوختن موتور فن اشاره کرد.

یخ زدن کولر گازی در فصل زمستان

از علت هایی که کولر گازی در فصل زمستان دچار یخ زدگی می شود می توان به خرابی سنسور بیرونی ، خرابی فن کندانسور ، خرابی شیر برقی ، کمبود مبرد ( اگر شارژ گاز کولر گازی به اندازه کافی نباشد امکان یخ بستن کندانسور و لوله آن در فصل سرد سال بسیار زیاد است ) ، چگونگی کارکرد گرمایش در کولر های گازی اشاره کرد.

همینطور شما مشتریان عزیز می توانید در ساعات اداری از راهنمایی و مشاوره رایگان کارشناسان ما در رابطه با خرید بهترین کولر گازی بهره مند شوید