وکیوم کولر گازی چیست و چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی انجام شود؟

وکیوم کولر گازی به چه معنایی است

وکیوم به معنی تخلیه رطوبت و هوای داخل سیستم خنک کننده و ایجاد کننده خلاء برای تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه بهتر انجام شود مقدار خنک کنندگی دستگاه بیشتر شده و جهت سرد کردن مدت زمان پائینی کمپرسور باید کار نماید در نتیجه برق پائین تری مصرف و مدت عمر وسیله خنک کننده بیشتر میشود.

به چه علت باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

علت وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله های کولر گازی می باشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که درون کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی درون سیکل وجود نداشته باشد درضمن وجود رطوبت احتمالی داخل سیگل کولر گازی سبب آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه زمانی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین زمان انجام وکیوم زمان نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

اما متأسفانه به دلایلی بعضی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّابها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. غالب مردم و حتی بعضی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع باعث ضرر و زیان به مردم و در کل به اقتصاد کشور می گردد. بويژه که در این شرایط تحریم باید حداکثر استفاده را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابیها جلوگیری نماییم جدای از اینکه این نوع سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای افرادی است که به این مورد ها اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این نیاز را احساس کردیم که چنانچه که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر گازی فوجی